Ošetření zubů našich zvířecích kamarádů

Často se u nás v ordinacích setkáváme s požadavkem majitelů “a když už můj pes/kočka bude na operaci a v narkóze, nechali bychom mu odstranit i zubní kámen”. To ale není v drtivé většině operačních zákroků možné, ohrozili bychom tím životy vašich kamarádů.

16. 11. 2019

Často se u nás v ordinacích setkáváme s požadavkem majitelů “a když už můj pes/kočka bude na operaci a v narkóze, nechali bychom mu odstranit i zubní kámen”. To ale není v drtivé většině operačních zákroků možné, ohrozili bychom tím životy vašich kamarádů. Proč?

Při ošetření zubů a odstraňování kamene se uvolňuje veliké množství bakterií, které se krví roznášejí po těle a v míste operačního zákroku by mohlo dojít k napadení oslabeného těla infekcí. Kombinace obou zákroků do jednoho operačního dne by tak byla mnohem nebezpečnější, než nová narkoza při ošetření chrupu.

Doba pokročila a dnes již při anestezii využíváme mnohem bezpečnější postupy, než jak tomu bylo v minulosti. Pacient je i při ošetření zubů připojený k inhalační anestezii a jeho srdeční činnost nepřetržitě kontrolujeme na monitoru životních funkcí. Neobávejte se proto stomatologického ošetření. Pokud vám něco není jasné, zeptejte se nás, rádi s vámi podrobně probereme veškeré podrobnosti.

 

Anketa

Uvítáte na recepci při čekání na ošetření:

(78 %)
 
(22 %)
 

Celkový počet hlasů: 289

Máte uzavřenou pojistku veterinární péče pro svého čtyřnohého přítele?

(20 %)
 
(80 %)
 

Celkový počet hlasů: 252