Články

tall-wwdsc387500001-642.jpg

Rakovina u psů - má smysl léčit?

I přes pochopitelný úlek každého majitele je vhodné při vyslovení diagnózy rakovina nepropadnout beznaději. S dnešními znalostmi a možnostmi veterinární medicíny je u drtivé většiny našich pacientů onkologický problém možné léčit.


tall-wwdsc59610000301-741.jpg

Co je to mikročip?

Mikročip (též čip nebo transpondér) sloužící k identifikaci zvířat je elektronické zařízení, které má v sobě uloženo unikátní číselný kód, který nelze jakkoliv změnit.


tall-wwdsc59610000301-739.jpg

Jak probíhá aplikace mikročipu?

Obecně platí, že před aplikací mikročipu není nutná žádná speciální příprava. Mikročip je podkožně zaveden za pomoci sterilního jednorázového injekčního aplikátoru, nejčastěji do oblasti levé strany krku zvířete, případně do oblasti mezi lopatkami.


tall-wwondraskor-709.jpg

Interview s veterinárním onkologem MVDr. Ondřejem Škorem Dipl.ECVIM-CA

Interview s veterinárním onkologem MVDr. Ondřejem Škorem Dipl.ECVIM-CA (oncology) specializujícím se na léčbu lymfomu a leukémie. Má dlouholetou praxi z mnoha zahraničních pracovišť, v současnosti působí na klinikách ve Vídni a Anglii. V České republice pan doktor poskytuje konzultace na naší veterinární klinice Regia Vet a v Brně na Animed klinice.


tall-wwdsc59610000301-732.jpg

Přípravky pro zmírnění stresu zvířat

Oslavy závěrečných dní a hodin roku mohou přinášet našim čtyřnohým kamarádům mnoho nepříjemných chvil a stresu. Jak tedy nejlépe ochránit psy a kočky před extrémním hlukem a záblesky z petard a ohňostrojů?


tall-wwdsc387500001-686.jpg

Chirurg v roli malíře aneb pokreslený pacient

Důležitou pomůckou chirurga v průběhu operačního zákroku je někdy i tužka a měřítko. Ne ledajaká tužka, ale speciální chirurgická fixa – především sterilní a netoxická, tzv. skin marker. Využívá se v onkologické chirurgii a u rekonstrukčních a plastických chirurgických výkonů.


tall-wwondraskor-717.jpg

Rozhovor s MVDr. Ondrou Škorem v časopise Veterinářství

Interview s veterinárním onkologem MVDr. Ondřejem Škorem Dipl.ECVIM-CA specializujícím se na léčbu a výzkum lymfomu na Vetmeduni Vienna v Rakousku.


tall-nebezpeci-vytahu.jpg

Nástrahy velkoměsta - výtahy

V naší praxi se čas od času setkáváme s úrazy, které jsou noční můrou každého majitele zvířete a které pro naše čtyřnohé přátele často nekončí dobře. A protože nás takové smutné události trápí, rozhodli jsme upozornit vás na ty nejčastější prostřednictvím seriálu. V prvním díle se seznámíme s nástrahami nastupování a vystupování do výtahů.


tall-oglogo.jpg

PetExpert - pojištění psů a koček

 

Na naší klinice nově uplatníte od druhé poloviny ledna 2019 pojištění vašich psů a koček - Pet Expert.


tall-wwdsc59610000301-652.jpg

Jak se připravit na Silvestra

Oslavy závěrečných dní a hodin roku mohou přinášet našim čtyřnohým kamarádům mnoho nepříjemných chvil a stresu. Jak tedy nejlépe ochránit psy a kočky před extrémním hlukem a záblesky z petard a ohňostrojů?


tall-dsc392400001.jpg

Hlavní je neotálet

Rozhovor s klinickou onkoložkou a lékařkou naší kliniky MVDr. Lenkou Voštovou o léčbě a výskytu nádorových onemocnění u psů.

Přílohy ke stažení


 

Anketa

Uvítáte na recepci při čekání na ošetření:

(75 %)
 
(25 %)
 

Celkový počet hlasů: 845

Máte uzavřenou pojistku veterinární péče pro svého čtyřnohého přítele?

(26 %)
 
(74 %)
 

Celkový počet hlasů: 716