Vystavování Europasů, čipování

 

Psy, kočky a fretky čipujeme mikročipy BackHome.

Od ledna 2014 je možnost na naší klinice nechat očipovat Vaše mazlíčky mikročipy BackHome Bioglass MINI

Tento mikročip je oproti standardnímu mikročipu BackHome menší, čímž se stává aplikace mikročipu méně bolestivá. Použití tohoto typu mikročipu doporučujeme zejména u malých plemen psů a u koček. K tomuto čipu navíc získáte i přívěsek na obojek s informací, že zvířátko je čipované.

V ceně mikročipu je zahrnuta...

...registrační karta potřebná k zápisu do Evidence chovatelů psů vedené MHMP a jednotlivými městskými úřady, registrační karta umožňující celoživotní zápis zvířete do registru BackHome zdarma a v případě potřeby potvrzení o čipování. K mikročipům BackHome MINI navíc dostanete známku, že je zvíře čipováno.

Naši lékaři doporučují, abyste Vaše čipované zvíře zaregistrovali v co nejvíce registrech a nezapomínali pravidelně aktualizovat Vaše kontaktní údaje. Zjistěte si, zda Vámi používaný registr je napojen na celosvětovou síť PETMAXX.

Označení mikročipem je také nezbytné při cestování do zahraničí. Europas pro zvířata je totiž možné vydat, až když lze zvíře dle mikročipu jednoznačně identifikovat. Na naší klinice Vám rádi vystavíme i Europas. Oba dva čipy BackHome odpovídají náležitým ISO standardům.

Po očipování Vašeho zvířátka mikročipem BackHome, máte možnost zdarma se registrovat na registru BackHome, který je součástí celosvětového vyhledávače PETMAXX. Zároveň je umožněna registrace do Národního registru majitelů zvířat. Společně s registračním formulářem BackHome u nás dostanete i formulář pro městský úřad. Nezapomeňte, že od 1.5.2005 vešla v účinnost vyhláška hl. m. Prahy, která stanovuje, že každý chovatel psa chovaného na území hl. m. Prahy je povinen psa staršího 6 měsíců nechat označit mikročipem. Zároveň po označení mikročipem máte nárok na slevu z výše roční sazby poplatku ze psa. Podrobnosti naleznete ve vyhlášce 18/2004 hl. m. Prahy.

V případě zájmu získáte více informací od našich recepčních.

Odkazy na dva největší registry čipovaných zvířat v ČR

Národní registr majitelů zvířat (www.narodniregistr.cz) - napojen na PETMAXX
BackHome registr zvířat (www.backhome.cz) - registrovat můžete jakýkoliv typ nebo značku mikročipu BackHome zdarma, napojen na PETMAXX

 

Anketa

Uvítáte na recepci při čekání na ošetření:

(76 %)
 
(24 %)
 

Celkový počet hlasů: 817

Máte uzavřenou pojistku veterinární péče pro svého čtyřnohého přítele?

(25 %)
 
(75 %)
 

Celkový počet hlasů: 688